Yeni Foça’yı Eski Foça’dan Ayıran Özellikler

0
386

Foça, İzmir ilinin tatil bölgelerinden biri olarak bilinmektedir. Ege’nin ılık havası sayesinde sadece yaz aylarında değil her mevsim birçok ziyaretçisi gelmektedir. İster konaklamak isterse günübirlik olarak gelen ziyaretçiler ile farkını her zaman ortaya koyan bir yerdir. Doğal güzelliklerinin destanlara konu olması tarihi yapıtlarının her birinin ayrı bir hikayesinin olması insanları oldukça etkilemektedir. Siz de farklı bir tatil geçirmek tatilinizi yaparken geçmişinize de yolculuk yapmak ve tarih hakkında buradaki eski yaşamlar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız buraya kesinlikle gelmenizi tavsiye ediyoruz. Foça hakkında daha geniş bilgiler edinmek istiyorsanız sitemizi takip edebilir ve Foça hakkındaki yazılarımızı okuyarak bu saklı kalmış tatil bölgesiniz siz de keşfedebilirsiniz.

Modern Yapılar Ağır Basıyor

Tatilden beklentinizin neler olduğunu öncelikle belirlemeli ve yer seçimini de buna göre yapmalısınız. Yeni Foça Eski Foça’ya göre daha yeni ve modern yapıların otellerin binaların olduğu bir yerdir. Tarihi görüntüden restoreler yaparak kendini sıyırmış bir yer olarak dikkat çekmektedir. Aslında Foça’ya gelen herkes iki farklı yapıyı görecek farklı bilgiler edinecektir. Eski Foça’da tarihi bilgiler ve yapılar ile çok daha fazla karşılaşırken Yeni Foça’da daha modern yapılar sizi karşılayacak. Yeni Foça, otellerinin konforu servislerin hızlı oluşu hizmet kalitesinin oldukça iyi olması ile bilinmektedir. Buraya geldiğinizde müzeleri de çok fazla görebilirsiniz. Çünkü Yeni Foça, tarihi kalıntıları daha çok müzelerde kullanmayı ve gelen misafirlere göstermeyi amaçlamıştır.

Müzelerin Fazlalığı Dikkat Çekiyor

Geçmişteki yaşantılar ve bu zamandan kalan yapıların restore edilerek modern bir havaya bürünmesi eminiz ki sizin de oldukça dikkatinizi çekecek. Ayrıca Yeni Foça Eski Foça’ya göre daha sakin bir yerdir. İnsan kalabalığı daha az olduğu için tatilden beklentisi huzur ve sakinlik olan kişiler burayı daha fazla tercih etmektedir. Tatil planları çoktan yapılmaya başlandı. Bunu biliyoruz. Ama nasıl bir yere gideceğinin kararınız henüz vermemiş olan kişilerin sayısının da çok fazla olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle yazılarımızda bunun kararını vermeniz açısından sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sitemizi düzenli olarak takip ederseniz Yeni Foça hakkında çok daha fazla bilgiye ayrıca görseller ile birlikte sahip olabilir ve tatil planınızı netleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here