Yeni Foça’nın Görülmesi Gereken Tarihi Güzellikleri Var

0
277

Yeni Foça, her yıl birçok kişinin ziyareti ile birlikte kalabalıklaşan bir o kadar da keyifli bir tatil yapmanızı sağlayan yerlerden biridir. Yolunuz İzmir’e düştüğünde konaklamak için kendinize bir yer arıyor ve farklı bir tatil geçirmek istiyorsanız sizleri Foça’ya bekliyoruz. Tarihi özellikler v e tarihi yapılar sizin de ilginizi çekiyorsa gelmeniz gereken yerlerin başında Foça gelmektedir. Çünkü geçmişe baktığımızda birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir yerdir. Bu dönemdeki yaşantılara ait kalıntılar günümüzde bile yapılan kazılarda ortaya çıkmaktadır. Tarihi kalıntıların bazıları da Foça’ya ayrı bir güzellik katmaktadır. Örneğin eskiden savunma amaçlı yapılmış olan surlar büyük ve ihtişamlı görünümleri ile herkesin dikkatini çekmektedir.

Yerli Yabancı Herkes Tarihe İlgi Duyuyor

Tarihi güzellikler ile doğal güzellikler bir araya geldiklerinde ilçenin havası değişmekte ve gelen turistler de bu görüntüye hayran olmaktadır. Her yol yerli yabancı birçok turistin her yıl geldiği Yeni Foça’da tarihi yapılar oldukça fazladır. Sokaklarının görüntüleri geçmişten gelen yaşamın izleri sizleri de kendine hayran bırakacak ve merakınızı arttıracaktır. Antik tiyatro buraya gelen birçok kişinin merak ettiği yerlerden biridir. Anadolu’muzun ilk antik tiyatrosu olması adına merakları arttırmıştır. Gelen kişiler burayı mutlaka ziyaret etmelidir. Yeni Foça’da müzelerin sayısı oldukça fazladır. Çünkü yapılan kazılarda sürekli yeni bir tarih çıkarılmaktadır. Buraya gelen birçok ziyaretçi, tarihi yapıların güzelliklerine ve bugüne kadar kalan yapılarına hayranlıkla bakmaktadır. Yurt dışından gelen birçok ziyaretçi tarihimiz hakkında bilmediği birçok bilgiyi öğrenecek ve geçmişte buradaki yaşantılar hakkında bilgi edinecekler.

Tarihi Siz de Yakından Görün

Tatile gittiğiniz her yerde mutlaka farklı doğal güzellikler görme olanağınız olmuştur. Fakat hem doğal hem de tarihi bir yapıyı bir arada göreceğiniz yerlerin sayısı çok fazla olmadığı için Foça, bu anlamda oldukça farklıdır. Tatil amaçlı geldiğinizde tarihi yapılar nasıl ki çok fazla ilginizi çekecekse aynı şekilde tarihi oteller de ilginizi çekecektir. Burada konaklamak isteyecek v e oldukça da keyifli bir vakit geçireceksiniz. Sizi de Yeni Foça’da görmeniz gereken birçok yer olduğunu belirterek en kısa zamanda buraya bekliyoruz. Yeni Foça tarihi güzellikleri ile sizin de ilginizi çekecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here