Yeni Foça’da Görülmesi Gereken Yerler

0
337

Foça tarihi ve doğal güzellikleri bir arada barındırması ile diğer tatil bölgelerinden farklıdır. Her yıl yurt içi ve yurt dışından birçok kişi bu güzel ilçeyi görmek bilgilerine yenilerini eklemek ve huzurlu bir tatil yapmak için gelmektedirler. Yeni Foça, nasıl bir yer diye sizlere kısaca bilgi vermek istiyoruz. Burada bilindiği gibi tarihi yapıtlar ve müzeler oldukça fazladır. Çünkü geçmiş dönemlere bakıldığında birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yerdir. Tarihi yapıları restore ederek çok daha modern bir görünüme kavuşturan ve bu yapıları ile de çok fazla ilgi toplayan bir yer diyebiliriz. Buraya geldiğinizde öncelikle müzeleri gezmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü günümüzde bile yapılan kazılarda yeni kalıntılar ortaya çıkmaktadır. Müzelerde göreceğiniz her yapıt tarih hakkında eskiden buradaki yaşam hakkında sizlere yeni bilgiler verecektir. Bunun dışında doğal güzellikleri de tabi ki görülmeye değer. Örneğin doğası, denizi kıyı boyunca uzanan ve manzaraya eşlik eden balıkçı tekneleri buranın farklı havasını sizlere yansıtacaktır. Denizi oldukça temizdir.

Tarihi ve Doğal Yapılar Dikkatinizden Kaçmayacak

Adım attığınız yerde büyük küçük birçok tarihi yapı sizleri karşılayacaktır. İlçenin tepesinden görünen ve yanına gitmeniz için adeta sizlere göz kırpan yel değirmenleri vardır. Bunlara bakarak içlerini inceleyerek buradaki eski yaşantının nasıl olduğuna dair bilgi edinebilirsiniz. Ya da birçok anıt mezar yine ziyaret edebileceğiniz yerlerden biridir. Burada dikkat çeken ve görülmesi gereken yerlerden biri de antik tiyatrodur. Anadolu’nun ilk tiyatrosu olma özelliğine sahip olması ve bunun Foça’da bulunması tabi ki de önemli bir özelliktir.

Eskiyi Yeni İle Birleştiren Bir Yer

Tatile gittiğiniz zaman sadece otelde kalmak değil de ilçeyi gezmek ya da şehrin farklı noktalarını da görmek istiyorsanız Foça, tam da size göre bir yerdir. Hem il merkezine yakın oluşu hem de yakın mesafelerde doğal ve tarihi güzellikleri aynı anda siz değerli ziyaretçilerimize sunuyor oluşu önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için en iyi tatil bölgesi olduğunu, sakinlik huzur ve yeni yerler keşfetme isteğiniz var ise kesinlikle doğru adreste olduğunuzu bilmenizi istiyoruz. Yeni Foça, eskiye vermiş olduğu yeni görünümle eminiz ki aklınızda yer edinecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here