Yeni Foça’da Gidilebilecek Mekanlar

0
385

Yeni Foça, özellikle de İzmir’de bulunan kişilerin tatil dönemini beklemeden hafta sonu kaçamakları ile de neşelendirdiği bir yerdir. Bunun dışında tabi ki özellikle de yaz sezonunda şehir dışından ve hatta yurt dışından birçok ziyaretçi ağırlayan bir yer olarak da dikkat çekmekte ve oldukça da sevilmektedir. Buraya geldiğinizde gezmek için çok fazla fırsatınız olmalıdır. Çünkü günübirlik geldiğinizde her yerini gezme olanağınız çok fazla olmayacak ve aklınız burada kalacaktır. Buraya geldiğiniz zaman gezmeniz gereken ilk yerlerden biri antik tiyatro olmalıdır. Tarihi dokusu ile sizi etkileyeceğinden eminiz. Günümüze kadar tabi ki zamanla deformasyona uğrasa da korunarak gelmiştir. Bunun dışında Foça denince akla yel değirmenleri gelmektedir. Tepe de bulunan bu değirmenlere ulaştığınızda buradan görünen Foça manzarası sizi kendine bir kez daha hayran bırakacak. Ayrıca Foça denince tarihi yapıların çok fazla olması doğal olarak buradaki kazılar sonucunda bulunan kalıntıları da görmeniz açısından müzelerde gezmenize olanak sağlayacak.

Tarihi Yerler Mutlaka Görülmeli

Müzelerde göreceğiniz birçok kalıntı geçmişte buradaki yaşam ve insanlar hakkında sizlere derin bilgiler verecektir. Tarihi yapılardan ziyade tabi ki doğal güzellikleri arasında da mutlaka gezmeniz ve bizzat şahit olmanız gereken yerleri vardır. Bunların başında destanlara konu olan siren kayalıkları gelmektedir. Burada bulunan tercümanlarımızdan hikayesini dinlediğinizde eminiz ki siz de çok etkileneceksiniz. Doğal ve tarihi güzellikleri bir arada barındıran yer aslında ülkemizde çok fazladır. Ama tarihi konuların bizzat burada gerçekleşmesi ve kalıntıların doğal güzellikler içinde bir uyum oluşturması sadece burada göreceğiniz bir durum olduğu için mutlaka gelmeli ve mümkünse konaklamalısınız.

Foça’ya Geldiğinizde Buraları Görmeden Gitmeyin

Eğlence alanları da fazla olan Foça, buraya gelen her yaştan insan için farklı aktiviteler sunmakta ve herkesin memnu bir şekilde ayrılması için çabalamaktadır. Siz de buraya yolunuz düştüğünde hemen ayrılmak istemeyeceksiniz. Ülkemizde gezip görülmesi gereken çok fazla yer olduğunu biliyoruz.  Bunları gezmeye bir an önce aslında bakarsanız başlamak gerek. Her yıl aynı yere tatile gitmekten ziyade farklı yerler görmek çok daha mantıklı olacaktır. Sizleri en kısa zamanda Foça’ya bekliyor ve keyifli bir tatil fırsatını sizlere sunuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here