Yeni Foça Müzeleri ve Adresleri

0
277

Foça, küçük ve şirin bir tatil kasabası olarak birçok kişinin tercihi olmakta ve her yıl düzenli olarak binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Buraya gelen kişiler sakin ve huzurlu bir tatil geçirmenin yanı sıra geçmişleri hakkında da birçok yeni bilgi edinerek evlerine dönmektedirler. Çünkü tarihi yapıları çok fazla ve geçmişte tarihe ışık tutmuş bir yer olduğu için insanları da tercümanlarımız bu konuda bilgilendirmektedir. Gerek ülkemizden gerekse yurt dışından gelen birçok kişiye tarihimiz hakkında bilgiler vererek Foça hayranlıklarının daha da arttığına bizzat şahit olduğumuzu söyleyebiliriz. Yeni Foça, tarihi yapıların Eski Foça’ya göre çok daha fala olduğu bir yer olma özelliği taşımaktadır. Gittiğinizde müzelerin de çok fazla olduğunu bizzat göreceksiniz.

Tarihin Kokusunu Almak İsteyenleri Foça’ya Bekliyoruz

Geçmiş dönemden bu yana bulunan kalıntılar müzelerde sergilenerek herkese tarih hakkında geçmiş dönemdeki toplumların buradaki yaşayışları hakkında bilgi verilmek istenmektedir. Her müzede birbirinden farklı ve ilginç yapılar görecek farklı hikayelere tanık olacaksınız. Tatil için gittiğinizde otelde konaklamaktan başka yapacak birçok şeyiniz olduğunu aslında ülkemizin ne kadar mükemmel olduğunu bir kez daha görecek ve tanık olacaksınız. Sokaklarında gezdiğiniz her yerden tarih kokusunu alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Müze ziyaretleri özellikle de geçmişini merak eden insanların en uğrak yerlerinden biridir. Yurt dışından gelen birçok ziyaretçimizin de tabi ki ilgisini çekmektedir. Buraya geldiğinizde bu yapıları müzedeki bu eserler fotoğraflamadan durmanıza olanak yoktur.

Müzelerde Farklı Anılar Biriktirin

Müze giriş ücretleri çok makul bir rakam olduğu için ister yalnız olun ister aileniz ile olun çok rahat girip gezebilirsiniz. Burada amaç herkese geçmişi hatırlatmak olduğu için diğer tatil bölgelerindeki gibi her şey ateş pahası değildir. İnsanların Foça’yı tercih etmelerinin bir amacı da gerek gezilecek yerleri olsun gerekse konaklama fiyatlarının çok uygun olmasıdır. Çünkü insanlar tatil için çok fazla para harcamak istemediklerinden dolayı bizler size uygun fiyatlı konforun ve huzurun adresini sağlıyoruz. Gezip görülecek birçok yerinin olması buraya geldiğinizde dolu dolu bir tatil yapacağınızın sinyallerini şimdiden sizlere veriyor. Tatil denince aklınıza zip görmek yeni yerler keşfetmek geliyorsa Foça, sizin için en doğru adres diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here