Unutamayacağınız Foça Tatilini Rahat Geçirin

0
291
İzmir Foça Otelleri
İzmir Foça Otelleri

Siz de kalabalık şehirlerin gürültüsünden kurtulmak isteyip birkaç gün bile olsa kafanızı dinlemek doğa ile baş başa kalmak istiyorsanız Foça sizin için en ideal yer diyebiliriz. Farklı şehirlerden birçok ziyaretçi ağırlamasının yanı sıra İzmir halkının da hafta sonu kaçamak yaptığı yerler arasında yer almaktadır. Sevgilinizle veya ailenizle birlikte hoş vakitler geçirebileceğiniz küçük bir tatil bölgesidir. Foça’da konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Birçok otel tatilinizi geçirebileceğiniz konfora ve manzaraya sahiptir. Bu konuda hiçbir şekilde zorlanmayacağınızı baştan belirtmek isteriz. Foça, Ege sahilleri içinde eski dokusunu korumuş nadir yerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Eski ve Yeni Foça olarak ayrılan bölgede Eski Foça daha çok dokusunu kaybetmemiş size geçmişi ve tarihi anımsatan bir görüntüye sahipken Yeni Foça yapılaşma ile daha modern bir görüntü sunmaktadır.

Tatilinizi Foça’da Geçirmenin Avantajları

Yıl içinde bütün gün çalışarak yeterince yoruluyor ve stres biriktiriyorsunuz. İşte tam da bu stresi atmak için ufak kaçamaklar yapmak istediğinizde Ege Bölgesi’nin şirin yerlerinden biri olarak size önerimiz burası olacaktır. İnsanların az olması doğa ile iç içe olması, otellerin konforu ve sizlere sunulan hizmet sonucunda çok rahat ve istediğiniz gibi bir tatil geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Eski Foça küçük bir kıyı bölgesi olduğu için ilk gittiğinizde sizi hayran bırakacak bir yerdir. Limanda birçok balıkçı teknesi ile karşılaşacaksınız. Kıyı boyunca eski Rum evleri dikkatinizi çekebilir ve bunlardan bir kısmı otele çevrilmiş durumdadır. Ahşap ve eski doku sevenler için bu otellerde konaklamak aslında çok da güzel bir fikir olabilir.

Farklı Dokusu İle Sizi Cezbedecek

Otellerin etrafının çiçekler ile bezenmiş oluşu eminim sizlere de ayrı bir huzur verecektir. Çevreyi gezdiğinizde şirin kafeler canlı müzik yapan mekanlara rastlamanız çok olası bir durumdur. Ayrıca yerlileri ve esnaflarının da hoş sohbet ve samimi olması tatili burada geçirmeniz için ayrı bir sebeptir. Akşam yemeği olarak taptaze balıkların olduğu balıkçı mekanları kesinlikle tercihiniz olmalıdır. Ege’de olunca tabi ki masanızda mezenin de çok fazla olmasına şaşırmamak gerekir. Yemekleri, gezilecek yerleri, otelleri ve otellerinde sunulan hizmet ile Foça’ya en yakın zamanda uğramalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here