Foça’ya Gitmişken Gezilecek Yerler

0
516

Siz de bazı insanlar gibi küçük sahil kasabalarını saklı kalmış yerleri gezip görmeyi seven kişilerden biri iseniz sizlere tavsiyemiz Foça’yı ziyaret etmeniz olacaktır. Buraya gittiğinizde birçok doğal güzellik ile karşılaşacak bunların şaşkınlığını atamadan tarihi birçok alanda da iyi ki gelmişim diyeceksiniz. Foça, zamanında birçok tarihi olaya ev sahibi olmuş bir yerdir. Bu anlamda birçok kişinin ilgisini çekmekte ve her mevsim birçok ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Buraya geldiğinizde hemen her yerde tarihi yapılar görmeniz çok olası bir durumdur. Çünkü her köşesinde tarihin izlerini taşımakta ve o zamandaki yapıları günümüze taşımaktadır. Eski Foça bu anlamda çok daha fazla dikkat çekicidir. Çünkü bu tarihi yapılar doğal görüntüleri bozulmadan restore edilmiş ve insanlara açılmıştır. Bu sayede hem ülkemiz insanları geçmişleri hakkında buraya geldiklerinde önemli bilgiler edinmekte hem de yurt dışından gelen ziyaretçilerimiz tarihimizi öğrenmektedir.

Müzeler Tarih Kokuyor

Birçok müzenin bulunduğu Foça’ya geldiğinizde mutlaka müzeleri gezmeli ve tarihe kısa bir yolculuk yapmalısınız. Bunun dışında antik tiyatroların ve antik kentlerin dikkatinizi çok fazla çekeceğinden emin olduğumuz için mutlaka buralara da uğramanız gerektiğini şimdiden söyleyelim. Sadece tarihi yapıları değil tabi ki doğal güzellikleri ile de Foça, sizleri kendine hayran bırakacak. Kıyı kasabası olduğu için koylarının güzelliği denizinin berraklığı anlatılmaz derecede güzeldir. Özellikle yaz aylarında geldiğiniz zaman mutlaka Foça’da denize girmenizi tavsiye ediyoruz. Bir yanda yeşil bir yanda mavi eminiz ki sizi de çok etkileyecek.

Doğal Güzellikler Sizi Etkileyecek

Balıkçılarıyla ünlü olan bu şirin kasabamıza geldiğinizde kıyıda dizilen balıkçı tekneleri dikkatinizi çekecek. Bunlar hem düzenli dizilişleri ile manzaraya katkıda bulunarak güzel bir görüntü oluşturuyor hem de gelenlere balık ziyafeti için hazırlık yapıyor. Foça, ulaşımı açısından da son derece kolay ve merkeze yakın bir konumda olduğu için tercih sebebi olma konusunda avantajlıdır. Buraya geldiğinizde birkaç gün konaklamanız her yeri görebilmeniz ve Foça’yı daha yakından tanımanız açısından çok daha avantajlı olacaktır. Sadece günübirlik geldiğinizde her yerini göremeyecek ve üzüleceksiniz. Ama tekrar yine gelerek tabi ki bu açığı kapatmak sizin elinizdedir. Ege’ye yolunuz düşerse Foça’ya uğramadan gitmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here