Foça’da Nereler Gezilebilir?

0
521

Ülkemizde gezilebilecek birbirinden güzel yerler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Foça olmaktadır. Geçmişten günümüze birçok tarihe tanıklık etmiş kente harika bir hava sizleri bekliyor olacak. Yeni yerler keşfetmek isteyenler için harika güzelliklere sahip olan Foça, Eski ve yeni olarak ikiye ayrılıyor. Eski Foça tarihi ve mimarisi ile çok daha güzel bir deneyim olacaktır. Çok beğeneceğiniz kente, kendiniz çok iyi hissedeceğinize eminiz. Taş evleri, çarşısı ve sıcak mekanları ile tüm aradıklarınızı bulabileceksiniz. Yaz aylarında yüzmek içinde oldukça iyi bir tercih olan Foça, İzmir şehrinde yaşayanlar için günübirlik gezilere de ev sahipliği yapıyor. Hayatınızda en az bir kere gitmeniz gereken yer olarak ön plana çıkacaktır.

Eski Foça’da Yapılacak Şeyler

Bugüne kadar birçok farklı kültüre ev sahipliği yapan kentte, tarihi sonuna kadar hissedebileceksiniz. Ayrıca bugün hala bu mimarinin bozulmamış olması sizleri etkileyen bir başka durum olacaktır. Burada alabileceğiniz birçok hediye türü de sizleri beklemektedir. Dokusu ile ziyaret gelen herkesi mest eden yerleşim merkezine oldukça kolay ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. İzmir’den gidecekler için bu yöntemler çok daha çeşitlilik kazanmaktadır. İzban ve otobüs gibi seçenekler ile günübirlik ziyaretler için dahi son derece uygun bir tercih olmaktadır. Kentte yeme içme konusunda ise birçok farklı alternatif sizleri bekliyor olacak. Özelliklede sahil kenarında dizilmiş olan restoranlarda balığın tadına bakmalısınız. Oldukça taze ve farklı ürünleri burada bulabileceksiniz.

Yeni Foça’da Yapılacak Şeyler

Foça denildiğinde şüphesiz akıllara birçok yapılacak şey geliyor. Muhteşem dokusu ve tarih bunların başında gelenler olsa da deniz içinde tercih edenler pişman olmuyor. Suyu oldukça dengeli ve tuz miktarı da sizleri rahatsız etmeyecektir. Dalgalı olmaması ve çok derin olmaması ile gelen herkesi memnun edecek imkanları bünyesinde barındırıyor. Bunun yanında şehir yapılacaklar ise saymakla bitmiyor. Eski Foça’nın biraz daha kuzeyinde olan kent misafirlerine oldukça sıcak bir atmosfer sunuyor. Yeni Foça birçok önemli kültürü bir arada görebileceğiniz ender mekanların başında geliyor. Sizlerde ulaşımı oldukça kolay olan bu ilçeye en kısa sürede bir ziyaret planları yapmaya başlamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here