Foça Yel Değirmenleri Turistlerin İlgisini Çekiyor

0
317

Yerli yabancı birçok turist her yıl Foça’yı ziyaret etmektedir. Bu ziyaretler sadece yaz döneminde değil senenin her anında olabiliyor. Çünkü ılıman havası sayesinde sürekli bir turist akışının yaşanması Foça’yı çok daha farklı kılıyor. Foça’ya geldiğinizde ilginizi çekecek birçok yer olacak. Bundan emin olabilirsiniz. Küçük bir yer olsa da gezip görülmesi gereken yerleri sayesinde size dolu bir tatil yaşatacaktır. Hem birçok yeni yerler görüp tarihiniz hakkında da bilgi sahibi olacak hem de keyifli vakit geçireceksiniz. Burada bulunan yel değirmenleri herkesin olduğu gibi sizin de dikkatinizi çekecek. Tepede olduğu için manzarasının da ayrı bir güzel olduğunu şimdiden söylemek isteriz. Eskiden bu değirmenlerde öğütme yapılmakta ve burada yaşayan halk bu şekilde yeme ihtiyacını karşılamaktaydı.

Foça, Tatil İçin Sizleri Bekliyor

Günümüze kadar gelmiş olan bu tarihi yapıların ziyaretçilere açılması için restore çalışmaları yapılmaktadır ama çalışmalar daha bitmeden kişiler akın etmiş durumdadır. Bu değirmenlerden birinin içine merdiven yapılarak ziyaretçilerin değirmeni gezmeleri ve muhteşem Foça manzarası ile buluşmaları tasarlanmaktadır. Diğer yapıların olduğu gibi korunması ve günümüze geldiği gibi sonraki nesillere de aktarılması sağlanmaktadır. Foça, birçok kişinin tatil için gitmeyi tercih ettiği bir yerdir. Bu konuda tabi ki gelip görmeden anlattıklarımızın havada kaldığını biliyoruz. Dilerseniz Foça hakkında araştırma yapabilir gezilecek yerlerini araştırarak siz de bu güzellikleri görmek isteyebilirsiniz.

Yabancı Turistlerin İlgisi Büyük

Değirmenler özellikle de yurt dışından gelen yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Çünkü bizim ülkemizdeki kültürü insanlar bilmekte bunun için az çok aşina olmaktadır. Fakat farklı kültürlere bunun hikayesini de anlattığımızda oldukça etkilenmektedirler. Foça, özellikle de yaz döneminde yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor. Gün içinde kalabalık daha fazla olmaktadır. Çünkü günübirlik gelen kişilerin sayısı fazladır. İlerleyen saatlerde sadece konaklayan misafirlerimiz kaldığı için akşamları da bir o kadar huzurlu ve sakin bir yerdir. Eğlence alanları her yaşa hitap etmektedir. Siz de tatil planınızı henüz yapmadıysanız Foça size iyi bir rehber olacak. Farklı bir tatil hayal edenlerin adresi olarak bilinen bu şirin ilçemize herkesi bekliyor ve oldukça memnun göndereceğimizin de garantisini veriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here