Foça Dendiğinde Akla İlk Olarak Yeni Foça Geliyor

0
1154

Foça, İzmir ilinin küçük bir sahil kasabası olarak bilinmekte ve bununla kalmayıp son zamanlarda oldukça fazla turist çekmektedir. Özellikle de yaz aylarında sahil kasabalarının tercih edilme sebebi hem küçük ve şirin yanı ile sizleri evinizde hissettirecek otellerinin olması hem de el değmemiş yapıları ve tertemiz denizi ile herkesin ihtiyacına karşılık verecek durumda olmasından kaynaklanmaktadır. Genç yaşlı birçok insan Foça’yı tatil alanı olarak seçmektedir. Özellikle İzmir’de oturan birçok kişi her fırsatta burayı ziyaret etmekte bazen konaklamakta bazen ise günü birlik gidip gelmektedirler.

Restore Edilmiş Havası Sizi Etkileyecek

Ulaşımı oldukça kolay bir yerde olduğu için anlık karar verip şehir içinden sırf denizine girmek için bile birçok insan buraya akın etmektedir. Bunun yanı sıra otellerinde vermiş oldukları ikramlardan tutun da hizmet ve güler yüze kadar birçok insan tarafından bir kere ile kalmayıp tekrar tekrar gelmek istenen bir yer olmuştur. Foça, tarihi birçok olaya ev sahipliği yapmıştır. Bunun için de Eski Foça ve Yeni Foça olarak ikiye ayrılmıştır. Eski dediğimiz yerde tarihi yapılar ve doğal güzellikler korunmaya çalışılmış ve insanlara o eski yapı hatırlatılmak istenmiştir. Faka Yeni Foça’da ise tam tersi yapılar restore edilmiş ve daha modern bir görünüm kazandırılmaya çalışılmıştır. İnsanların zevkleri ve tercihleri birbirinden çok farklıdır. Bazı insanlar eski yapılardan hoşlandıkları için Eski Foça’yı tercih ederken bazı insanlar daha modern görünümlü alanlarda tatillerini yapmak istedikleri için Yeni Foça’ya gelmektedirler.

Kısa Tatillerinizin Yeni Adresi

İkisinin de birbirine çok yakın oluşunun yanı sıra birbirinden çok farklı dokulara sahip olması aslında insanlarda büyük bir merak uyandırmıştır. Ve bu sayede insanlar iki tarafı da görmek istemekte ama ağırlığın bastığı yerde konaklamayı tercih etmektedir. Gelmeden önce Foça ile ilgili araştırma yapacak olursanız gelen kişilerin unutamayacakları anlar yaşadıklarını çok farklı tarihi yapılar gördüklerini doğal güzelliklerini anlatmakla bitiremediklerini görecek ve buna bizzat şahit olacaksınız. Tatil planınızı şimdiden yapılıyor ve hem uygun fiyatlı he de şehir merkezine uzak sessiz sakin huzur dolu bir yer arayışında iseniz size tavsiyemiz keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri ile Foça olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here