Eski Foça ve Yeni Foça Birbirinden Nasıl Ayrılıyor?

0
1287

Foça, Birçok kişinin her yıl ziyaret ettiği ve çok da memnun kalarak tatillerini yaptıkları yerlerden biridir. Özellikle de son zamanlarda sürekli konukların sayısında artış olmaktadır. Çünkü artık insanlar kalabalık yerlerden ziyade çok daha sakin sessiz ve huzurlu yerlerde tatil yapmayı tercih etmektedirler. Foça, eski ve yeni olarak ikiye ayrılmıştır. Gelen herkes mutlaka ikisine de gitmekte ve farklı yapılara şahit olmaktadır. Çünkü Eski Foça, adı üstünde geçmişten bu güne gelen eserler tarihi yapıları olduğu gibi korumayı amaçlamış ve bunu da başarmış bir yerdir. Burada geçmiş dönemlere antik çağlara ait olan birçok yer görme olanağınız vardır. Tarihi yapılara geçmiş yaşantılara merakı olan yerli yabancı birçok ziyaretçi için Eski Foça, son derece güzel ve keyifli bir yerdir.

Nasıl Bir Tatil İstiyorsunuz?

Tarih hakkında bilmek istediğiniz şeyler olduğuna eminiz. Buraya geldiğinizde hem doğal güzellikler hem de tarihi yapılar sizi oldukça fazla etkileyecek. Yeni Foça ise buradan biraz daha farklı olarak eski yapıların restore edilerek günümüze geldiği ve modern bir görünüme kavuştuğu bir yerdir. Burada daha çok lüks otelleri modern binaları görebilirsiniz. İsimlerini de bu nedenle bu şekilde almışlar ve birbirlerinden ayrılmışlardır. Herkesin zevki tabi ki ayrıdır. Herkes farklı yerler görmek ister. Buraya gelen kimi insanlar Yeni Foça’nın çok daha güzel olduğunu söylerken eski yapılara ilgisi olan ve otantik yerleri seven birçok kişi Eski Foça’nın çok daha güzel olduğu u söyleyebilir. Bunun kararını buraya gelerek ve iki yere de giderek size de vermeniz gerektiğini tavsiye ederiz.

Eski ve Yeni Foça’nın Farkları

Bize soracak olursanız kesinlikle iki yerin de birbirine has özellikleri vardır. İkisi de birbirinden oldukça farklı özelliklere sahip yerler oldukları için ikisinde de ayrı özellikler keşfedecek ve güzellikler bulacaksınız. Bu yazımızda sizlere tatil yapmak için uygun olan Eski ve Yeni Foça hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Eğer sürekli aynı yerlere gitmekten sıkıldıysanız ve farklı yerler görmek aynı zamanda da kendiniz ile baş başa kalacağınız bir yer arıyorsanız sizin için uygun olan yerlerden biri olarak Foça’yı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here