Çığlığa Benzer Sesler: Foça Siren Kayalıkları

0
770

Sirenlerin mitolojideki tanımı kayalıkların içinde yaşayan deniz canlılarıdır. Çok güzel yüzleri olan ve sesleri çok güzel olan bu canlılar sürekli olarak şarkı mırıldanır gibi sesler çıkarırlar. Ve bu da doğal olarak birçok insanı etkileyen bir görüntüye sahne olur. Buralardan geçen denizciler bu seslere karşı koyamadıkları için gemilerini buraya yanaştırarak bu güzel uyuma eşlik etmektedirler. Destanlara konu olan bu kayalıkların Foça’da bulunması tabi ki turistik açıdan da önemli bir yer olmasını sağlamıştır. Buraya gelen herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer olmakla birlikte tercümanlarımızın hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen misafirlerimize bu kayalıkların hikayesini anlattıklarında şaşkınlığınızın ve duygularınızın çok daha artacağından emin olabilirsiniz.

Hikayesi Olan Siren Kayalıklarını Görmek İstemez Misiniz?

Foça’da gezip görülecek yerlerin belki de başında gelen Siren Kayalıklarından çıkan seslerin ahengine hayran olmamak emin olun elde değil. Bu kayalıklar tümüyle volkanik bir yapıya sahiptir. Vücutları kuş başlarının kadın şeklinde olduğuna inanılan canlıların çok güzel müzik çaldıklarına ve bunu duyan denizcilerin kayalıklara çarptıklarına inanılan bir hikayesi olan bu yapılar zamanla aşınarak muhteşem bir doğal güzellik halini almış ve buraya gelen birçok kişinin gördüğünde çok etkilendiği bir yer olmuştur. Foça’ya geldiğinizde birçok yer gezip göreceğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü geçmişte tarihe ev sahipliği yapan bir yer olduğu için tarihi güzellikleri ve kalıntıları çok fazla olan bu küçük ve şirin tatil bölgesinde aynı zamanda doğal oluşumlar da çok fazla olduğu için oldukça heyecanlı ve bilgi dolu bir tatilin sizi beklediğini söyleyebiliriz.

Doğal Güzelliklerin Bilinen Adresi

Siren Kayalıkları hakkında araştırma yaptığınızda hikayesi olduğunu görecek ve etkileneceksiniz. Buraya geldiğinizde de eminiz ki ilk görmek istediğiniz yer burası olacak. Kayalıklardan hala günümüzde de çıkan sesler herkesi olduğu gibi sizi de eminiz ki çok etkileyecek. Ülkemizin her yerinde doğal güzelliklerin çok fazla olduğu ve tatile gidildiğinde buraların insana farklı bir huzur verdiği tabi ki bir gerçektir. Foça’ya da geldiğinizde bu güzellikler ile karşılaşacak olmak, otelden ziyade dışarıda vakit geçirmek birçok yeni bilgi edinmek ve bir sonraki tatil planınızı şimdiden netleştirmek istiyorsanız sizleri Foça’ya bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here